מערכות בית חכם

 

השליטה בחשמל - שלך.

 
הבית המודרני עמוס במערכות חשמל ואלקטרוניקה. הדייר נאלץ לכוון, להפעיל, להגביר או לעמם את האביזרים הנשלטים באמצעים שונים תוך בזבוז זמן וללא יכולת לשחזר את המצב האידיאלי שנוח לו.    
בעזרת טכנולוגיה וידע מתקדמים ניתן להפוך מצב זה מהקצה אל הקצה, לרכז את כל המתגים בפאנל קטן אחד, לתזמן הפעלה של מערכות בהתאם לאווירה, לשעה או למצב הרוח ולהחזיר את השליטה בבית לידי הדיירים.
 

בית חכם זה כאן ועכשיו

ביל גייטס הוא מהראשונים שהטמיעו מערכת בית חכם והדבר עורר בזמנו התפעלות רבה, אך מתברר כי העתיד כבר כאן. היום גם אתם יכולים ליהנות מהטכנולוגיה המתקדמת בעולם.
 

איך זה עובד? ומי כאן החכם?

למעשה הביטוי בית חכם שגוי משום שלא הבית חכם אלא השליטה במערכות בו חכמה. אם כיום רוב האנשים משועבדים לטכנולוגיה, הרי שמערכות השליטה החדשות מאפשרות סוף סוף להכפיף את הטכנולוגיה לבעל הבית.
מוח המערכת הוא מחשב מתקדם המותקן במקום מרכזי, אליו מחוברים בקרים מתוחכמים ובמקום המתגים הישנים מותקן על הקיר פאנל קטן אחד המרכז את כל כפתורי ההפעלה של המכשירים והתאורה בחלל.
 

 להיות רומנטי בלחיצת כפתור

המערכת מתוכנתת כך שבלחיצת כפתור ישתנו כל המערכות בהתאם לצרכי הדיירים.
נכנסתם אל הבית לאחר סעודה בגינה? בלחיצת כפתור אחת תכבה תאורת הגינה ותידלק תאורת המטבח או הסלון.
רוצים לצפות בסרט? בלחיצת כפתור תעממו את התאורה שמאחורי מסך הטלוויזיה, תכבו אורות אחרים, ואם תרצו נתכנת גם הפעלה אוטומטית של מערכת הקולנוע הביתית.
בא לכם ערב רומנטי? במקום לעבור ממנורה למנורה ולעמם אותה, לחצו על כפתור אחד ואת השאר יעשה עבורכם המחשב.
 

ללמד את המערכת

החיים הם דינאמיים ולעתים בעת תכנון הבית איננו צופים תרחישים כאלה ואחרים.
במערכת זו של חשמל חכם אין כל בעיה לתכנת ולהוסיף מענה לתרחישים חדשים.
יוצאים לחופשה ארוכה? נתכנת את המערכת כך שביום יוגפו התריסים, בערב יידלקו האורות לסירוגין בכמה חדרים, ועם כניסתכם הביתה יהיו לכם מים חמים.
 

שליטה מרחוק

על המערכת ניתן לשלוט מרחוק באמצעות הטלפון, ובבית באמצעות פאנל נייד לשליטה מרחוק.
כך למשל בלחיצת כפתור בעת רביצה בסלון תוכלו לשלוט על כל מערכות הבית, לכבות ולהדליק את האור בכל אחד מהחדרים
ולהפעיל מערכות חשמל נשלטות אחרות.
רוצים שהמזגן יקרר את הבית לפני שאתם מגיעים? גם את זאת ניתן לעשות ולבקשתכם נתכנת שליטה במזגן מרחוק באמצעות חיוג .
 

על אילו מערכות אפשר לשלוט?

מערכת החשמל החכם היא מערכת גמישה המאפשרת לבעל הבית לבחור באילו מכשירים ומערכות לשלוט ובאילו חדרים. מעצב מערכות מיומן ילמד מה הם הצרכים שלכם ובהתאם יתכנת את מערכת החשמל: ניתן יהיה לחבר את מערכות התאורה, המזגנים, התריסים, האודיו והווידיאו, תאורת הגינה, האזעקה, הבוילר, מחמם המגבות או כל מערכת אחרת שתרצו.
ואם בחדר הילדים יש רק מנורה אחת או שתיים אינכם חייבים לחבר אותן למערכת ובהחלט ניתן להסתפק במתג הישן. כי חכם זה מה שצריך.
 

גם חכם וגם ידידותי לסביבה

מערכת מתוחכמת זו מקטינה את צריכת החשמל משום שהיא מאפשרת לנהל את משק החשמל בבית ביעילות והמערכות בבית פועלות בדיוק בהתאם לצרכי הדיירים ברגע נתון. כך למשל, אם דיירי הבית נמצאים בסלון, האור בחדר השינה יכבה. בעת צפייה בסרט ניתן לעמם את האורות בדיוק במידה הנדרשת, ואם תמצאו מחוץ לבית מערכות יפעלו רק לפי צורך ותכנות מוקדם. כך שמלבד העובדה הברורה מאליה כי בית חכם אינו זקוק להרבה מתגים, ניתן גם לחסוך במוצרי פלסטיק שאינם מתכלים. הרי מחקרים מגלים כי תצרוכת החשמל בבתים חכמים קטנה בשיעור של 20% ואף יותר.
באופן זה מצטמצמת החתימה האקולוגית של בעלי הבית ודייריו.